Botalife Avakado Yağı 20ml
Botalife Avakado Yağı 20ml

Botalife Avakado Yağı 20ml

İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : ₺29,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺24,90(KDV Dahil)
:

Avokado Yağı İçeriği

Bakıldığında içerik açısından son derece zengin olduğu görülüyor. Her şeyden önce yağında yüksek miktarda E vitamini bulunuyor. Mineral ve vitamin açısından son derece zengin olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeple kullanım alanı da son derece geniş. İçeriğinde avokado meyvesinde olan her türlü içeriğin olduğunu söyleyebiliriz. Farklı vitaminleri olmasının yanı sıra en yoğun E vitamini bulunmaktadır.

Avokado Yağı Faydaları

Genel anlamda merak edilen ise avokado yağı faydaları oluyor. Kullanım alanı yaygın olan yağ, ilk olarak cilt sorunları için tercih edilmiştir. Genel anlamda cildin iyileştirilmesi açısından son derece faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Cilt ve saç sağlığı üzerinde önemli etkisi olacaktır. Düşük asit ve oksidasyon oranına sahip olması sayesinde, az kalori almak isteyen ve zayıflamak isteyen kişiler tarafından da tercih edilebilir.

  • Cilt sorunlarına karşı koruma geliştirir. Sahip olduğu direnç ile cildin korunması noktasında son derece faydalı olacaktır. Akne ve sivilce sorunları için de kullanımı önerilebilir. Bu durumda avokado özlü olan cilt bakım ürünlerinin tercih edilmesi önerilebilir.
  • Karbonhidrat içermediğinden diyet yapan kişilere de önerilir. Bu durumda direkt olarak önerilen, yağın kullanımı harici tüketimi olmaktadır.
  • Saça olan faydası da yadsınamaz. Bakıldığında bu özün olduğu şampuanların kullanımı son derece sağlıklı saçlara merhaba demenizi sağlar. Saçların bakımlı, canlı ve parlak olması konusunda etkisi görülecektir.
  • Vücut sağlığı için ise vücudun dirençli olması açısından önemlidir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi noktasında son derece etkili olacaktır. Bunu bilerek, kullanımın bu alana yoğunlaşması konusunda etki sağlanabilir.